10 RZECZY KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O GÓRACH

Góry to teren bardzo piękny obszar, lecz należy specjalnie się spakować wybierając się na wycieczkę. Przede wszystkim pamiętajmy o odpowiednim obuwiu, które jest gwarancją tego, że nawet najtrudniejsza trasa nie będzie tą trasą prowadzącą do kontuzji nogi.

Dużo osób wybierających się w góry nie potrafi zabrać niezbędnych rzeczy za to noszą tyle balastu. Sama kiedyś się wybrałam na wycieczkę źle spakowana, dla tego teraz potrafię ocenić, co należy zabrać, a z czego zrezygnować.

Należy pamiętać, że góry to dość trudny teren na wycieczki i jeżeli nie podejdziemy do tego rozsądnie możemy później tego bardzo żałować lub nawet przepłacić życiem.

 

Wybierając się w góry przygotujmy się do takiej wyprawy.

  1. Zawsze słuchajmy komunikatów o pogodzie, oraz o zagrożeniach jakie niesie ona z sobą. Jeżeli jest niebezpieczeństwo spowodowane przez lawiny, to lepiej zrezygnujmy z wyjścia tego dnia.
  2. Pamiętajmy, że w górach pogoda często się zmienia dla tego warto jest mieć przy sobie: coś od deszczu, zimna- ciepłe ubranie, coś od słońca. Nawet w zimie możemy poparzyć sobie twarz, dla tego warto się odpowiednio zabezpieczyć.
  3. Mapa w formie papierowej zawsze się przyda a nie zajmuje dużo miejsca.
  4. Dobrze zaplanuj trasę tak na swoje możliwości fizyczne.
  5. Robimy zdjęcia aparatem fotograficznym, gdyż warto jest oszczędzać energię w telefonie.
  6. Do tego pamiętajmy o naładowaniu telefonu. Najlepiej jest zabrać ze sobą zapasowy telefon do tego powerbank, którym będziemy mogli podładować rozładowany telefon.
  7. Odpowiednie obuwie na pewno zabezpieczy nasze stopy i nie tylko. Podczas upadku możemy złamać rękę bodź inną część ciała. 
  8. Nawet jak wybieramy się na jeden dzień na szczyt to warto mieć przy sobie śpiwór oraz karimatę, dużo miejsca nie zajmuje a przy gwałtownej zmianie pogody i braku możliwości zejścia do swojego hotelowego pokoju możemy przenocować w schronisku.
  9. Zabierz coś suchego do jedzenia, droga pod górę wyczerpuje organizm dla tego warto mieć coś co uzupełni przy nadmiernym rozładowaniu energetycznym. 
  10. Butelka wody też jest wskazana, gdyż nie zawsze można kupić wodę, zaś nie wszystkie szlaki prowadzą obok strumieni gdzie możemy napić się czystej wody. 

 

 

 

 

 

 

 

04 listopada 2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

04 maja 2018
Ciekawa jestem opinii waszej dlatego zrobię małe badanie. Zapraszam wszystkich do przyciśnięcia tak/ nie lub będę niedługo na zadane pytanie.   Biuro podróży, kiedyś niezbędne dla
07 marca 2018
    "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie    I Szczebrzeszyn z tego słynie.     Wół go pyta: ”Panie chrząszczu,   Po co pan tak brzęczy w gąszczu?” ”Jak to
06 lutego 2018
Golub-Dobrzyń to miejsce gdzie na skarpie z pięknym widokiem na całe miasto znajduje się zamek krzyżacki. W okresie letnim na zamku możemy spotkać rycerzy, którzy
01 lutego 2018
Dawno temu, zastanawiałam się jak wygląda dla mnie obóz koncentracyjny, gdzie tyle ludzi straciło swoje życie.  Jak będę się tam czuła. Czy to co widziałam
22 stycznia 2018
Iwonicz Zdrój to miejsce typowo uzdrowiskowe. Znajdują się tu liczne sanatoria oraz miejsca, gdzie aktynie możemy spędzić czas wolny. W niedalekiej odległości znajduje się Rymanów

Boskie Podróże małe i duże ....

Posiadam wyłączne prawo autorskie do wydawania i rozpowszechniania swojego dzieła w formie zdjęć i  treść bloga. Treści zamieszczone na blogu " Boskie podróże małe i duże" nie mogą być powielane lub rozpowszechniane w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właściciela.